رکورد بیشترین جویندگان کار در استان تهران و خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، براساس آمار‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سال گذشته ۳۹۱ هزار و ۲۸۰ نفر جوینده کار در دفاتر کاریابی ثبت نام کرده‌اند، از این تعداد ۳۶۷ هزار و ۶۱۶ نفر در کاریابی خصوصی و مابقی (۲۳ هزار و ۶۶۴ نفر) در مراکز خدمات اشتغال درخواست خود را ثبت کرده‌اند.

همچنین ۲۱ درصد (۷۷ هزار و ۱۹۹ نفر) از ثبت‌نام شدگان در کاریابی‌های خصوصی و ۵۲.۰۴ درصد (۱۲ هزار و ۳۱۶ نفر) از ثبت نام شدگان در مراکز خدمات اشتغال به کار گمارده شده‌اند.

مراکز کاریابی خصوصی به عنوان مکمل کاریابی دولتی هستند. سال گذشته ۹۵۵ مرکز کاریابی خصوصی فعالیت می‌کردند که ۸۱۸ مرکز کاریابی داخلی و ۱۳۷ مرکز خارجی بودند.

 

سال گذشته ۴۸۴ هزار و ۷۰۲ فرصت شغلی توسط کاریابی‌های خصوصی اعلام شد که به واسطه آن ۳۵۲ هزار و ۹۴۸ نفر را به کارفرما معرفی کردند و از این تعداد ۷۷ هزار و ۱۹۹ نفر از آن‌ها مشغول به کار شدند.

همچنین در این دوره ۲۳ هزار و ۶۶۴ نفر جویای کار به ۵۸ مرکز خدمات اشتغال فعال در کشور مراجعه و ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۲۶۸ نفر معرفی به کار و ۱۲ هزار و ۳۱۶ نفر وارد بازار کار شدند.

استان‌های تهران و خراسان رضوی هر کدام به ترتیب با ۹۴ هزار و ۸۱۱ نفر و ۴۴ هزار و ۴۹۴ نفر بیشترین جویندگان کار را داشتند که برای پیدا کردن کار به کاریابی‌ها مراجعه کردند.

1 نظر

  1. ناشناس

    سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون
    ادامه بدین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *