استخدام نیرو در میانه بحران کرونا

استخدام نیرو در شرکت‌های فعال در زمینه تکنولوژی در کانادا پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ در آمریکا و ایجاد محدودیت برای دریافت ویزای کاری افراد متخصص در این رشته، رونق خاصی گرفت و تا پیش از شروع بحران همه گیری ویروس کرونا ادامه داشت.

اما پس از وقفه‌ای کوتاه به دلیل تعطیلی گسترده بخش‌های اقتصادی در سراسر جهان و از جمله کانادا، کمپانی‌های فعال در صنعت انفورماتیک مجدداً شروع به جذب نیروی متخصص کرده و به احتمال زیاد نقش کلیدی در به راه افتادن مجدد اقتصاد کانادا خواهند داشت.

در گزارشی که به تازگی توسط »شورای نوآوری اقتصاد«، متشکل از شرکت‌های پیشرو در صنعت انفورماتیک در کانادا منتشر شده، آمده است که شرکت‌های انفورماتیک در طول بحران همه گیری ویروس کرونا رشد کرده‌اند. همانند شرکت‌هایی که در زمان رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ رونق گرفتند، این شرکت‌ها یا پیش از این خود را به خوبی با نیاز بازار تطبیق داده بودند و یا توانایی سازگاری با تغییرات بوجود آمده به دلیل بروز بحران کرونا را در زمان مناسب داشتند.

از روز ۸ ماه مِی در صفحه استخدام وب سایت کمپانی Shopify تعداد ۷۷ فرصت شغلی نیازمند تخصص‌هایی مانند مهندسی و توسعه وب، امنیت شبکه، طراحی شبیه‌سازی رفتارهای کاربر ( UX design)، علوم داده‌ها و مهندسی بوجود آمده است. این کمپانی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با همین مدت در سال گذشته، از رشدی معادل ۴۷ درصد برابر با ۴۷۰ میلیون دلار برخوردار شده است.

کمپانی Cyclica که در زمینه بیوتکنولوژی فعالیت می‌کند و مقر آن در شهر تورنتو است، نیاز به افراد متخصص در علوم محاسباتی و توسعه دهنده نرم افزار دارد. این کمپانی از هوش مصنوعی و بیوفیزیک محاسباتی برای سرعت بخشیدن به پیشرفت در تولید دارو‌های جدید استفاده می‌کند.

کمپانی دیگری که پس از بروز بحران همه گیری ویروس کرونا نه تنها تعطیل نشد بلکه به فعالیت‌های آن اضافه شد، شرکت Tealbook است. این کمپانی به خریداران امکان می‌دهد تا در زمانی که سرعت، یک نیاز اساسی به شمار می‌رود، فوراً به داده‌های تأمین کنندگان محصولات و یا مواد اولیه مطمئن دسترسی پیدا کنند. هم اکنون این کمپانی به افراد متخصص در زمینه‌هایی مانند توسعه دهنده ارشد وب و مدیر تولید در تورنتو و مدیر بازاریابی این شرکت در آمریکا نیاز دارد.

از سال ۲۰۱۷ به این سو، بسیاری از کمپانی‌های فعال در بخش تکنولوژی در کانادا به دلیل کمبود نیروی متخصص در این کشور برای رفع نیاز خود، از سیستم مهاجرتی « جریان استعداد جهانی» یا Global Talent Stream استفاده کرده و تاکنون ۷۳۵۹ نفر دارای تخصص در صنعت انفورماتیک را از کشورهای دیگر وارد کانادا کرده‌اند که از این تعداد، ۳۹۶۸ نفر در سال ۲۰۱۹ وارد کانادا شدند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *