مسیر یافتن شغل مناسب چیست؟

بسیاری از افراد در مسیر یافتن شغل مناسب به دلیل نداشتن تجربه‌ی کافی با شکست مواجه می‌شوند و به مشاغلی که برای آن ساخته نشده‌اند روی می‌آورند. حرکت در مسیر کاریابی این روزها آنقدرها هم که فکر می‌کنید ساده نیست و با چالش‌ها و پیچیدگی‌هایی همراه می‌باشد. به همین دلیل درست انتخاب کردن برای رسیدن به موفقیت در این مسیر حرف اول را می‌زند. افراد با هر نوع علاقه‌مندی و توانمندی و هر تصوری که از زندگی حرفه‌ایشان دارند باید تلاش کنند تا شغل مورد علاقه‌شان را به دست آورند. شغلی که از بودن در آن رضایت کامل داشته باشند و بتوانند پتانسیل‌ها و توانایی‌هایشان را در آن شکوفا کنند. از زمانی که یک آگهی استخدام را می‌بینید تا وقتی که بخواهید در شغل دلخواهتان استخدام شوید ملزم به رعایت قواعد و نکات خاصی می‌باشید. در ادامه راه‌حل‌هایی ساده و کاربردی برای ورود به فضای کسب و کار آورده‌ایم.

نخستین گام برای ورود به بازار کار و یافتن شغل مناسب، خودشناسی است. کارجویان قبل از هرچیزی باید بدانند که به چه حوزه‌هایی علاقه‌مند هستند و در چه زمینه‌هایی از استعداد بیش‌تری برخوردار هستند. چنانچه هنوز هم برای انتخاب شغل و حرفه‌ای که برایتان مناسب است مردد هستید و به نتیجه نرسیده‌اید، قطع به یقین باید زمان بیش‌تری را به شناخت خودتان اختصاص دهید. شما می‌بایست مهارت‌ها، نقاط قوت، علایق و در یک کلام تمام آن‌چیزهایی که فکر می‌کنید از کار کردن با آن لذت می‌برید را در خودتان کشف کنید. فراموش نکنید که مرحله‌ی خودشناسی یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین مراحل برای انتخاب شغل می‌باشد که باید زمان زیادی را برای آن صرف نمایید و به اندازه‌ی کافی صبور باشید. در حال حاضر، تست‌های شخصیت‌شناسی استانداردی وجود دارند که می‌توانند در این زمینه به کمک آن‌ها می‌توانید خود را در معرض سنجش و ارزیابی دقیق قرار دهید.

جهت یادگیری و تقویت مهارت‌های شغلی و حرفه‌ای در خودتان بکوشید

حال که حوزه‌ی شغلی متناسب با تیپ شخصیتی خود را انتخاب کردید، نوبت به آن رسیده که به دنبال کسب مهارت‌های ضروری و کاربردی برای ورود به بازار کار و یافتن شغل مناسب بروید. این را همواره به خاطر داشته باشید که با توجه به شکاف عمیقی که امروزه میان تحصیلات آکادمیک و فضای کسب و کار به وجود آمده، تنها با یادگیری و تقویت یکسری مهارت‌های کاربردی می‌توان این مسئله‌ی مهم را پوشش داد.

در حالت کلی مهارت‌های شغلی برای یافتن شغل مناسب، دو دسته هستند. «مهارت‌های نرم» (Soft Skills) و «مهارت‌های سخت» (Hard Skills). مهارت‌های سخت، آن دسته از مهارت‌هایی هستند که افراد برای ورود به یک حوزه‌ی شغلی خاص باید آن‌ها را یاد بگیرند. برای مثال آموزش کدنویسی و دیبگ کردن برای برنامه‌نویس‌ها، یک مهارت تخصصی به شمار می‌آید که نیازی نیست یک کارشناس حقوقی هم آن را فراگیرد. اما منظور از مهارت‌های نرم، آن گروه از مهارت‌هایی هستند که به صورت مشترک میان تمام مشاغل وجود دارد. این مهارت‌ها بیشتر به خلق‌وخو و شخصیت افراد برمی‌گردند و ریشه در بینش و فراست انسان‌ها دارند. از جمله مهارت‌های نرم می‌توان به مهارت‌های ارتباطی، کار تیمی، رهبری و مدیریت، مدیریت بحران و زمان، حل مساله، انعطاف‌پذیری و روحیه‌ی انتقادی اشاره کرد. یادگیری مهارت‌های گفته شده نه‌تنها موجب تسهیل روند اشتغال می‌شوند، بلکه در زمینه‌ی خوداشتغالی افراد نیز نقش مهمی ایفا خواهند کرد.

در حال حاضر، دوره‌های آموزشی آنلاین و کاربردی زیادی برای یافتن شغل مناسب و ورود به بازارکار در دسترس هستند. کسانی که به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اند با یادگیری این مهارت‌ها می‌توانند عدم تجربه‌ی کافی خود را جبران نموده و مدیران و کارفرمایان را متقاعد سازند که شرایط احراز موقعیت شغلی مورد انتظار آن‌ها را دارند. حتی آن دسته از افرادی هم که سال‌ها تجربه‌ی کار و حضور در شرکت‌ها را دارند، با تقویت مهارت‌های شغلی در خود، وارد دنیای جدیدی خواهند شد که در آن از چرخه‌ی تکرار، عادت و فرسودگی شغلی رها خواهند شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *